Innowacja

Innowacyjna gospodarka

Nowe rozwiązania techniczne

W 2021 roku nasza firma wprowadziła innowacyjny system FANUC MT-LINK, służący do monitorowania i diagnozowania maszyn oraz urządzeń. Jest to system, który w czasie rzeczywistym zbiera informacje z maszyn poprzez sieć LAN i zapisuje je w bazie danych.

Zalety:
➢ Prosty sposób zbierania oraz prezentowania szerokiego wachlarza danych z wielu urządzeń,
➢ Większa kontrola nad produkcją, co umożliwia zwiększenie produktywności poprzez likwidację, tzw. „wąskich gardeł”,
➢ Komunikacja z nadrzędnymi systemami MES,
➢ Możliwość podłączenia różnych urządzeń: sterowania FANUC, roboty FANUC, OPC UA, MTConnect.

Oprogramowanie Siemens NX

W celu usprawnienia produkcji zakupiliśmy oprogramowanie Siemens NX, służące do programowania CAM.

Zalety:

Bezkolizyjne programowanie – możliwość przeprowadzania symulacji obróbki na komputerze (m.in. symulacja toru narzędzia, oprawki czy przyrządu mocującego detal) na podstawie kodu z postprocesora, jak również kodu NC (pisanego ręcznie),
Intuicyjne programowanie – z wykorzystaniem modelu 3D, makr oraz szablonów,
Oszczędność czasu – pozwala programować w sposób szybki i przejrzysty (nawet o 50% szybciej niż programując ręcznie bądź z wykorzystaniem cyklów maszynowych),
Łatwiejsze aktualizacje – oprogramowanie współpracuje doskonale z systemem Siemens Solid Edge, co umożliwia błyskawiczne aktualizowanie detali oraz zachowanie większego porządku przy archiwizacji.

Innowacyjne rozwiązania w produkcji siłowników

Rozwój Spółka upatruje w rozszerzeniu i udoskonaleniu produkowanych wyrobów przy wykorzystaniu innowacyjnych, mniej kosztownych technologii wytwarzania. Celowi temu ma służyć ciągłe rozwijanie działu Badań i Rozwoju, którego efekty pracy stają się coraz bardziej widoczne. Dzięki naszej pracy możemy zaproponować szereg rozwiązań siłowników do nowoczesnych maszyn i urządzeń. Są to między innymi:

· Siłowniki automatycznego obrotu i liniowania pługów.

· Siłowniki z mechanicznymi i hydraulicznymi blokadami w pełnym zakresie ruchu.

· Siłowniki z hamowaniem dobiegu, stałym i progresywnym.

· Siłowniki z wewnętrznym, bezobsługowym odpowietrzeniem.

· Siłowniki do pracy tandemowej.

· Siłowniki z liniowym odczytem drogi lub położenia skrajnych położeń tłoka.

· Siłowniki tłokowe jednostronnego działania z opatentowanym systemem uszczelnień.

Autorski sytem ERP

W naszym przedsiębiorstwie posiadamy własny system ERP, stworzony przez dział IT. System ten wspiera zarządzanie najważniejszymi zasaobami i procesami w każdym obszarze firmy. Zaczynając od produkcji, poprzez magazyn, działy sprzadaży, kadry, zaopatrzenie, kończąc na księgowości. Cały system oparty jest o bazę danych, do której dostęp ma każdy z działów, dzięki czemu komunikacja między działami jest w dużym stopniu usprawniona.

Zalety:
➢ Centralny system zarządzania oparty o bazę danych
➢ Szybki przepływ informacji
➢ Automatyzacja wielu procesów
➢ Dostęp do potrzebnych danych z każdego miejsca w firmie

Czystość oleju

Czystość oleju jest ważna z punktu widzenia żywotności układu hydraulicznego – jest jednym ze znaczących czynników wpływających na utratę użyteczności takiego układu. Brudny układ hydrauliczny może powodować szybsze starzenie się jego poszczególnych elementów, a także samego oleju, przecieki wewnętrzne i zewnętrzne, niedokładności regulacji zaworów, aż do nagłej awarii komponentów całego układu. Woda, która może znaleźć się w oleju, powoduje: korozję, podwyższoną ścieralność, przyspieszone starzenie oleju, itp. Wśród przyczyn zanieczyszczeń często wymienia się zanieczyszczenia pochodzące z elementów układu, wśród których ważną rolę spełniają cylindry hydrauliczne. Coraz większa ilość firm wie jak ważne jest to zagadnienie i podnosi swoje wymagania odnośnie klas czystości. Aby im sprostać, w oparciu o środki z PARP, zaprojektowaliśmy i zbudowaliśmy od podstaw system filtracji i kontroli poziomu czystości oleju podczas prób oraz zakupiliśmy wysokiej klasy urządzenia myjące. Ponieważ próbom szczelności poddajemy każdy wyprodukowany cylinder, mamy pewność, że wyroby opuszczające nasz zakład spełniają wysokie wymagania stawiane obecnie producentom siłowników.

Celem wdrożenia nowych technologii jest pozyskiwanie wymagających jakościowo klientów z Polski i zagranicy.