Historia przedsiębiorstwa
INNOWACJA KLUCZEM DO SUKCESU
październik 1945
- Początek organizacji zakładu pod nazwą Przedsiębiorstwo Państwowe Traktorów i Maszyn Rolniczych.
W pierwszym okresie działalności zajęto się gromadzeniem i naprawą wszelkiego rodzaju sprzętu rolniczego oraz naprawą pól przy pomocy naprawionych już maszyn.
15.05.1946
- Zakład przeniesiono do nowego obiektu – w miejsce, które przedsiębiorstwo zajmuje
- .obecnie
1947
- Zakład zajmuje się już wyłącznie remontami maszyn rolniczych, w związku z czym zostaje zmieniona jego nazwa na Techniczna Obsługa Rolnictwa (TOR).
1950
- Specjalizacja zakładu coraz bardziej się zawęża i w latach 50-tych zakład zaczyna się specjalizować w remontach silników ciągników rolniczych
- .Ford Ferguson
1951
- Rozpoczęto produkcję części zamiennych do ciągników. Był to punkt zwrotny w dziejach zakładu, który zaczął przekształcać się z zakładu usługowego w produkcyjny.
1953
- Zakład kończy usługi w zakresie remontów
- .silników
1956
- Zakład zmienia nazwę na Zakład Produkcyjny Modernizacji Rolnictwa (ZPMR). Zakład w tym okresie produkuje głównie części do ciągników C45, a po roku 1957 również do ciągników ZETOR.
1959
- Zmieniono nazwę Zakładu na Zakład Sprzętu Mechanicznego. W tym okresie zakład jest stopniowo modernizowany i uzbrajany w coraz nowocześniejszy sprzęt oraz opanowuje
- .nowe technologie
1974
- Zakład zostaje włączony do utworzonego w tym czasie Kombinatu Maszyn Rolniczych „AGROMET-Pilmet”, którego zakładem wiodącym zostają zakłady „Pilmet” we Wrocławiu.
Jednocześnie zakład zmienia nazwę na Zakład Elementów Hydrauliki Siłowej.
1982
- Decyzją Ministra Hutnictwa i Przemysłu Maszynowego utworzone zostało przedsiębiorstwo państwowe „AGROMET” Zakład Elementów Hydrauliki
- .Siłowej
1992
- Na podstawie Uchwały Rady Ministrów z dnia 9 lipca funkcję organu założycielskiego przejął od Ministra Przemysłu i Handlu Wojewoda Jeleniogórski. Przedsiębiorstwo przekształcone zostało w jednoosobową spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością Skarbu Państwa „AGROMET” ZEHS Lubań sp. z o.o.
10.02.1998
- Na mocy umowy sprzedaży udziałów zawartej pomiędzy Skarbem Państwa, a Przedsiębiorstwem Hydrauliki Siłowej „HYDROTOR” S.A. z Tucholi, „HYDROTOR” S.A. stał się właścicielem
- .”AGROMET” ZEHS Lubań
2001
- Przedsiębiorstwo uzyskało certyfikat wdrożonego systemu jakości zgodnego z normą ISO 9001.
18.12.2009
- Przedsiębiorstwo zmieniło formę prawną na Spółkę Akcyjną. Obecnie pełna nazwa brzmi
- .”AGROMET” ZEHS Lubań SA